Tekstil Grafik Eğitimi ve Kursu


Eğitim İçeriği
  • Adobe Photoshop CS6
  • Adobe Illustrator CS6
  • CoreDraw X6

Tools panelini tanıma, brush, pencil, lasso araçları, paint bucket, gradient tool,crop, Layer kullanımı, dekupe yapmak, yazı (text), Actionlar, Stiller, Efektler, Fotomontaj çalışmaları, baskı dizgi teknikleri, print işlemleri. Eskiz renklendirme, Desen oluşturma, Rötuşlama ve düzenleme, Renk Ayrımı ve spot renk kullanımı (Özellikle emprime kumaş baskılarında çok tercih edilmektedir.), Işık, gölge ve çizim teknikleri, Kumaş desenlerinin kıyafet modellerine yerleştirilmesi gerçekleştiriliyor.

Dünya genelinde tasarım profesyonellerinin kullandığı Adobe Illustrator yazılımı, çok yönlü çizim araçları ile farklı tasarımlar yaratmanızı sağlar.Kapsamlı eğitim neticesinde özgün vektörel tasarımlarla tekniği yaratıcılığa dönüştürebilirsiniz.

Temel kavramlar, tools panelini tanıma, bitmep menüsü ile efekt uygulama, renk modlarını tanıma, transform araçlarını tanıma, kopyalama teknikleri, metin işlemleri, fırça çeşitleri, kaydetme yöntemleri, print yöntemleri, baskı teknikleri. Vektörel çizim teknikleri, Desen Tasarımı ve desenin ölçülü olarak yerleştirilmesi, Halı ve kumaş sektörlerine özel desen tasarımları ve teknik özellikleri, Boyama ve Dolgu Özellikleri, Ölçülü insan vücut çizimi ve kıyafet model çizimleri, T-Shirt model ve desen tasarımı yapılıyor.

Öğrenci Çalışmaları